Info z železnobrodského horolezeckého kroužku při SVČ Mozaika

Děkujeme Lucce Smolové za příspěvek!

Zdravíme Brodský oddíl a zasíláme report z líhně horolezeckého potěru z železnobrodského horolezeckého kroužku při SVČ Mozaika. Máme silnou účast a ač je kapacita 20 dětí, neumíme moc říkat ne a členů je už 24. Lezem převážně na sklandě, ale snažíme se expandovat a objevujeme místní lezecké terény.

Teď se vydařila, v rámci našich organizačních možností, jedna akcička a to novoroční sranda závody dětí a rodičů, kdy se svedl strhující boj za maximálního sportovního nasazení . Naši opičáci se vyhecovali k životním výkonům a po přehlídce topů jsme byli nuceni nasadit do superfinále i nově postavenou těžkou cestu, kterou jsme stavitelům zkritizovali jako moc těžkou, pro dlouhé lidi a pro naše prcky nelezitelnou. A ejhle dostali se téměř až nahoru. Poprvé se u nás lezl kout na tření, skákalo se do chytů, tečovalo se, sklepávaly se bandasky … no prostě nádhera. Stupňě vítězů, diplom, papírová medaile a fandění dělají prostě divy, až z toho jeden pořadatel ztratil hlas :-).

Další pozitivum – navěsili jsme tam i rodiče, pro některé to byl téměř životní zážitek, sranda i motivace pro děti, výkony úžasné. V rámci časové tísně a zahlcenosti pořadatelů jsme se uchýlili ke kompromisu a od původního velkého plánu, že rodiče budou regulérně závodit jsme odběhli k variantě kdo leze vyhraje a tak se všichni rodiče na konec umístili na krásném prvním místě.

Tímto všem zúčastněným velkým i malým ještě jednou gratulujeme a přichází na řadu vřelé poděkování :-).

Děkujeme stavitelům cest – těch nových a těžkých – Žlutému týmu – Zbyňkovi a Ráďovi Votočkovým.

Další díky patří podpůrnému týmu a to hlavně Nikče Schovánkové, která nám úžasně zabavuje zrovna nelezoucí prťata a má tak daleko větší práci než jističi. A taky Járovi Machovi, který nám též pomáhá.

A nakonec největší dík Martinovi Smolovi, že ač zahlcený zástupcováním, zvládá i se zlomenou klíční kostí nejen vlastní děti, sklanďáky, ale ještě i ty naše opičáky a taky mě :-). Díky.

Výsledky:

NOVOROČNÍ ZÁVODY DĚTÍ A RODIČŮ 13.1.2017

Kategorie rodiče:

Děkujeme zúčastněným, fandícím i lezoucím rodičům za hojnou účast, krásnou atmosféru, sportovní nasazení a výkony. Tým pořadatelů Vám všem uděluje 1. místo

Kategorie nejmenší špuntíci:

1.Ela Hujerová

2.Lotka Pšenčíková

3.Kubík Esselbach

4.Vojta Kalužný

5.Honzík Pirek

6.Šíma Smola

Kategorie malí špunti:

1.Bára Kalužná, Míša Smolová

2.Amálka Janíková

3.Adélka Schovánková

4.Emma Šefrová

Kategorie velcí špunti:

1.Jirka Udatný, Eliška Hýblová, Adéla Fabiánová

2.Bára Hudíková

3.Kristián Schovánek

4.Anežka Koucká

5.Emma Kohlerová