Letní Blatiny 2014

Děkujeme Lídě za report:

Po delší odmlce jsme se vypravili zrekognoskovat terén na Blatiny. Původně oddílová akce se nakonec smrskla na komorní (což se bohužel poslední dobou poněkud stává tradicí), spočívající v účasti 4 oddílovců (Ondrajz, Lída, Ivan, Linda), 2 bezvěrců (Magda a Jirka z Prahy), Ivanovy Aničky a Aniččina Mišpulína (zařazení upřesní Ivan na vyžádání). Termín byl s ohledem na nutnost úniku z ŽelBrodu v době konání jarmarku stanoven na 13. – 15.6.

Průběh akce byl od počátku zcela standardní: v pátek přesun, v sobotu Drátník a v neděli Čtyři palice. Lehký výkyv tohoto standardu tvořilo ubytování, pro které jsme letos zvolili kemp v Milovech a volba to byla zcela správná – příjemné ceny (tj. nízké) i příjemní lidé (tj. téměř žádní), navíc možnost koupačky v rybníku hned u stanu. Další výkyv oproti starším ročníkům této legendární akce spočíval v absenci mladé generace schopné zpít se do němoty, takže blicí kbelík mi opět zavazí doma.

Co se týká lezení, s Ondrou jsme si zalezli parádně a na důkaz naší „stoupající“ lezecké formy jsme přelezli starý známý převis na Čtyřech palicích (účastníci podzimních Blatin 2007 vědí, ostatním doporučuji ke studiu článek Podzimní Blatiny 2007, autor Jitka a Gábina alias Bukvice a Žalud, zdroj: www.hozb.cz). Ostatní účastníci se tvářili též celkem spokojeně, pouze některé neznalé místních poměrů zaskočilo množství jedinců houpajících se na laně pod taktovkou lezeckých instruktorů komerčních kurzů. Je tedy pravda, že tendence v tomto směru je v lokalitě spíše se zhoršující. Smutný je též fakt, že tyto skupiny nerespektují základní pravidla, a ani po upozornění ostatními lezci na některé chyby nemají snahu zjednat nápravu. Dívat se jak celý den rybaří s lanem umístěným v horním nýtu je trochu nápor na duševní zdraví soudného lezce.

Suma sumárum z výše uvedeného vyplývá následující: 1) Na Blatiny je vhodné jezdit brzy z jara a pozdě na podzim, kdy skály nejsou zamořené komerčními kurzy. 2) Za předpokladu, že to klimatické podmínky a provozní doba kempu dovolí, příjemnou variantou ubytování je zmiňovaný kemp v Milovech.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *