Mistrovství ČR ve sportovním lezení v Písku

 

Gabriela Vrablíková obsadila 2. místo na MČR v Písku

Ve dnech 3. – 4. října 2015 proběhlo MČR ve sportovním lezení v jihočeském Písku. HO Železný Brod reprezentovala Gabča Vrablíková a přivezla krásné druhé místo.

„ V sobotu se lezly kvalifikační cesty. První byla opravdu lehká, v kolmějším profilu. Druhá cesta byla těžší, hlavně s těžkým koncem. Snažila jsem se lézt obě cesty na jistotu, ale právě na konci druhé cesty se mi to vymstilo, když jsem to nedotáhla na chyt. Postup byl z 3. – 4. místa.

Před finálem nás zavřeli do izolace. Máte nějaký čas si cestu prohlédnout, ale nevidíte předlezce, ani nikoho ze závodících, jak cestu leze a kam ji doleze. Cesta vypadala tak do 2/3 lehce, pak tam ale byly hodně malé chyty.

A bylo to tak, jak to vypadalo – dole celkem lehčí cesta, ale poslední část byla přísná. Hodně malé chyty, přesné kroky. Předposlední krok byl  hodně těžký a další chyt už jsem neudržela. Lezlo se mi skvěle, finálová cesta a vůbec všechny cesty se stavěčům moc povedly.

Ve stejném kroku skončila ještě vítězka Iva Vejmolová. Rozhodl tedy výsledek z kvalifikace, kde byla lepší.

Zde je odkaz na proběhlé MČR v písku na ČT Sportu:

http://www.ceskatelevize.cz/porady/10103510226-sport-v-regionech/215471290031011-m-cr-v-lezeni-na-obtiznost-2015-pisek/

Na závody jsem odjížděla hodně motivovaná. Poslední měsíce jsem trávila hodně na umělce pod vedením Tomáše Bintera st., tak jsem chtěla, aby se to povedlo.

Nezbývá než poděkovat  Tomáši Binterovi st. za trénování a HO Železný Brod za finanční podporu.

Příští rok znovu a lépe ☺“

Foto: Petr Lusk a Lezetop – lezecké centrum Písek

Text: Ivana a Gábina Vrablíkovi

  

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *