Muchovman 2014

Děkujeme Lídě za report:

Již popáté se týmy ŽeleznýBroďačky a ŽeleznýBroďáci zúčastnili štafetového závodu družstev Muchovman ve složení lezec – cyklista – běžec konaného na Černé Studnici. Letošní ročník přinesl drobné změny na cyklistické části, kde pořadatelé místo odpočinkového úseku po asfaltu zařadili singltrek lesem, dále ve složení týmu ŽeleznýBroďačky, kde opět došlo k výměně běžce – původně měla startovat Anička Papežová, která na poslední chvíli vyslala na trať svoji sestru Zuzku. Co naopak zůstává již léta beze změny, je počasí, které ovšem letos předčilo i ta nejhorší očekávání. Drobnou konkurenční výhodu v tomto smyslu měly týmy startující mezi prvními, které stihly doběhnout do cíle před neutuchajícím slejvákem, jež zpestřoval snažení většině startovního pole. Zuzko H. díky!

ŽeleznýBroďačky ve složení týmu Zuzka Hnilicová – lezec, Lída Rosenbaumová – cyklista, Zuzka Papežová – běžec odstartovaly jako první z celého startovního pole a zahájily tak letošní závod Muchovman. Kromě této cti měl náš startovní čas tu výhodu, že jsme stihly doběhnout relativně za sucha. Zuzka H. se na trati běžecky i lezecky trápila, přesto doběhla v relativně slušném čase a umístila štafetu na 15. místo po prvním úseku. K cyklistické části můžu říct asi toto: opět to bolelo, letos víc než jindy, neb na cca 11 km dlouhém úseku jsme v polovině trati místo odpočinkového asfaltu jeli lesem po šutrech, kořenech a mechu. Za mokra lahůdka. Taky mi na trati vypadla jedna kontaktní čočka, takže moje snažení se v druhé půlce trati zredukovalo na snahu zůstat na cestě a příliš se nezrakvit (mám 7 dioptrií, haha). Nevím jak, ale podařilo se mi posunout štafetu z 15. na 6. místo a zajet 4. nejrychlejší čas v ženské kategorii. Ten čas byl ovšem naprosto marný, proto ho zde ani nezmiňuji. Zuzka P. si sice po doběhu stěžovala, že běžela pomalu, ale časem 40:41 (7. nejrychlejší v ženské kategorii) posunula štafetu na konečné a skvělé 5. místo z celkem 22 startujících ženských týmů. Je to poprvé v historii týmu ŽeleznýBroďačky, kdy po běžecké části došlo ke zlepšení umístění štafety a nikoli propadu – Zuzko P., díky! Celému týmu ŽeleznýBroďačky pak patří gratulace k historicky nejlepšímu umístění.

Tým ŽeleznýBroďáci startoval ve složení Janek Vrablík – lezec, Ivan Procházka – cyklista a Petr Flemr – běžec. Celkově kluci skončili na pěkném 23. místě z 41 startujících týmů s časem o cca 8 minut rychlejším oproti týmu ŽeleznýBroďačky.

Kapitolou sama pro sebe je Jirka Trakal, který stejně jako v minulém ročníku zvítězil v jedné z týmových kategorií a následně si střihl všechny disciplíny sólo, a to v konkurenci borců o více než generaci mladšími. No comment.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *