Úspěch železnobrodské repre

TC-08-04_01.jpgve druhém kole Tendon Cupu Čechy, které se konalo v tělocvičně Masarykovy základní školy v Újezdu nad Lesy 15.4.2008. HOŽB byl zastoupen „mladší částí repre“ – Denčou a Jankem, kteří soutěžili v kategorii A (nejstarší) a výsledkem bylo v případě Denči výborné 3. místo (ze 14 závodnic) a Janek dokázal zvítězit (v konkurenci 17 závodníků).

První kvalifikace:
Z našich závodníků do ní první nastoupil Janek na cestě“3″, kde se jako první správně poskládal na „rampouch“ a topoval, celkem ji topovali čtyři závodníci. Tuto kvalifikační cestu provázela diskuse o povolených chytech a stupech a jejich označení a oznámení závodníkům 🙁
Denča nastupuje později do cesty „pravá hrana“, kterou dolézá s výkonem 20+, který ji stačí na průběžné 5. misto zajišťující postup do finále. Tuto cestu topovala pouze jedna závodnice.TC-08-04_02.jpg
Druhá kvalifikace:
Holky a kluci kategorie A si v ní prohodili soutěžní cesty, s tím že „pravá hrana“ byla zkrácena. Janek tuto zkrácenou variantu topoval (celkem ji topovalo 12 soutěžících) a do finále postoupil z druhého místa (celkem postoupilo 9 závodníků).
Denča po suverénním nástupu do cesty „3“ bohužel uklouzla a s výkonem 25 obsadila čtvrté místo a celkově se kvalifikovala z pátého místa (celkem postoupilo 8 závodnic). Druhou kvalifikační cestu topovaly dvě závodnice.TC-08-04_03.jpg TC-08-04_04.jpg
Finále:
Finálová cesta (středem převisu mezi „levou“ a „pravou hranou“ se lezla zajímavým stylem OS s horním jištěním, které už v kvaldě bylo předmětem kritiky hlavně v převislé levé části (při pádu docházelo k zajímavým zhoupnutím, jednou to bylo cca 0,5m od hrany sloupu) 🙁
První do finále nastoupil Janek, během překonávání obtíží dvou dvouprstových dírek mu odlétly nohy, ale vzniklou situaci „udržel“ a s přehledem topoval (jako 3 závodníci před ním), čekalo se už jen na posledního závodníka, který při svém pokusu netopoval. Tím byl Janek na prvním až čtvrtém místě a vzhledem k tomu, že superfinále se v této kategorii nekonalo a topující finalisté netopovali první kvalifikační cestu, se Janek umístil na prvním místě (byl jediným závodníkem, který dokázal topovat všechny tři cesty).
Denča nastoupila do stejné cesty a po překonání obtíží dvou dvouprstových dírek bohužel odpadla před nástupem do stropu a dosáhla výkonu 13+, který ji stačil na třetí místo. První dvě místa obsadila děvčata z Pustiměře (vítězka Markéta Zbořilová 3x topovala).TC-08-04_05.jpg TC-08-04_06.jpg
Závěr:
Po sladkém banánku, čaji a kávě jsme se dočkali oficiálního vyhlášení výsledků, které bylo třešniškou na dortu úspěšných závodů v Praze. Pro úplnost dodávám, že Bára ze HO Vrchlabí obsadila ve své kategorii výborné páté místo.TC-08-04_07.jpg TC-08-04_08.jpg TC-08-04_09.jpg

Ještě rozhovory se závodníky:

Denča:

Gratuluju ke zlepšení – v Hejnicích to bylo 4. místo, teď už konečně bedna, hlavně díky výkonu ve finále, kde si přelezla dvouprstové dírky, tak jaký to je pocit, když se to konečně povedlo?
Suprovej. 🙂
Byly to první závody, který jsem si opravdu užila. Naučila jsem se soustředit, a hlavně zkoncentrovat jen na danou cestu. Vždycky ale záleží hlavně na atmosféře závodu.

Takže závody v Praze se ti líbily – atmosféra, organizace?
Bylo to super, až na tu bezpečnost….Tu by měli do budoucna vylepšit.

Myslíš to horní jištění v převisu bez presek s hrozícím kyvadlem?
I to, ale hlavně průvěs. Sice tam jistili studenti střední záchranařské školy, ale párkrát hrozila i zem.

Oki, myslím, že to tam bylo připomínkováno i ze strany doprovodu. Další závody jsou až na podzim v Bělé – máš už naplánovány nějaké konkrétní body tréninku (pokud tedy nejsou tajné)?
No zatím jenom 2x týdně boulder s Mikem a Pírasem……netuším jaký i se tam píše, tak to kdyžtak uprav. Děkuju

No já vlastně taky nevím, ale myslím, že to je správně 😉 A ten bouldering, je myslím dost znát.
Ještě na tebe prozradím že ještě hraješ ve dvou orchestrech na violu a „pochopitelně“ chodíš do školy. Jak to všechno stíháš skloubit dohromady?

hej……to sem nepatří 🙂

První dvě místa obsadila opět dvojice z Pustiměře (Michaela Zbořilová, Kateřina Tyityišová), kdy plánuješ porazit i je?
No, vzhledem k tomu, že jsem se jim včera pouze z poloviny vyrovnala, mi to ještě nějakej čas potrvá. Nicméně v plánu to mám už dlouho. Jen to uskutečnit, což mě bude stát trochu víc dřiny.

K tomu ti popřeju (určitě za celej oddíl) ať se ti to podaří 🙂
Taková filozofická otázka skoro na závěr – co ti lezení dává, přináší?

To se nedá popsat. Každej to vnímá po svým. Ale je to úžasnej pocit svobody.

Tak už opravdu něco na závěr je něco co bys vzkázala čtenářům stránek www.hozb.org?
Jasně, aby byli aktivní, a zúčastňovali se všech akciček, protože lidinky, kteří to zařizujou si s tím dávaj práci.

Dík moc za rozhovor (můj první pokusnej) a ať se ti daří.
——————————–
Janek :

Gratuluju k vítězství – v Hejnicích to bylo 5. místo, a teď suverénní vítězství – 3x top, jaký to je pocit vyhrát?
velice dobrý

Stručná a jasná odpověď 🙂
Takže se závody v Praze jsi byl spokojen?

ano

Co si myslíš o nejasnostech při tom co patří do cesty a co ne, případně o jištění „na rybu“ ve finále?
jištění nic moc a pokud chtěl někdo odjet domů v celku musel topovat

Naštěstí i ti co netopovali nakonec odjeli domů vcelku, ale….
Takže vlastně to jištění zapříčinilo tvůj úspěch – že jsi nechtěl padat?

no moc ne, ty cesty mi prostě docela sedly

Doufám, že ti sednou i na těch dalších závodech, které jsou až na podzim v Bělé – máš už naplánovány nějaké konkrétní body tréninku (pokud tedy nejsou tajné)?
zatím ne

Jak se vlastně zatím připravuješ, kolik času týdně strávíš na stěně a jak to stíháš?
no docela hodně asi okolo 10 hodin

Takže to skoro každej den lezeš, stíháš i něco dalšího kromě školy?
skauty, florbal a občas fotbal

Koukám, že toho máš docela dost.
A co ti lezení, dává, přináší…?

V období puberty začne spousta lidí kouřit, aby si něco dokázala. Ale aby jste si něco dokázali, nemusíte hned začít kouřit, ale zkusit vylézt nějakou těžkou cestu, nebo zdolat nějaký vysoký vrchol a tak si něco dokázat.

Pěkná dlouhá odpověď, která mne docela překvapila 😉
Tak na závěr – je něco co bys chtěl vzkázat čtenářům www.hozb.org?

aby jezdili fandit na závody

Jasně, dík moc za rozhovor (už můj druhej) a ať se ti daří.
————————————————————————-

Tak nějak to všechno dohromady dal Ondra s přispěním Denči a Janka

Nějaké fotky jsou i na ondříkově

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *