Závody dětí a rodičů

Krásné shrnutí ještě lepších závodů od Lucky.

Zdravím všechny závoďáky, fandy, pořadatele, sponzory a podporovatele našich pátečních závodů – 16.6.2017 :-). Děkuji za hojnou účast, podporu, pomoc, zapůjčený materiál i skvělé zážitky a připojuji report pro ostatní:

Závodilo se ve 4 věkových kategoriích:

  • Malí špunti – ročník 2010-2014 – nejmenší a zároveň nejobsazenější kategorie byla ještě rozdělená na chlapce a dívky.

  • Prostřední špunti – ročník 2007-2009

  • Velcí špunti – ročník 2003-2006

  • Rodiče

Děti si dali nejdřív warm-up s Luisem – argentinským dobrovolníkem z Mozaiky, takže exotika na začátek. Po rozcvičce odstartoval závod. Lezlo se najednou ve 3-4 cestách a každý lezl zhruba 4 cesty, začátek byl zahřívací – padlo hodně topů, takže si všichni parádně zalezli a nakonec se ve finálových cestách i pěkně rozřadili. Trochu jsme závodníky zmátli s bombónovou odměnou, která visela v pytlících na konci cest, takže topovým chytem se zabývali, až když drželi v ruce bombón a plyšáková motivace jako bonus za přelezenou nejlehčí cestu pro 1. Kategorii připravila jističům nespočet opakování a dalších a dalších pokusů, ale za tu radost to prostě stálo :-).

Překvapila nás velká účast, přijeli i přespolní bouchačky, začátečníci i rodiče, kteří si lezení zase po letech zopákli, naše horolezčata z kroužku, jejich rodiče a sourozenci… , takže suma sumárum cca 46 závodníků.

Závodícím dětem a rodičům patří velká gratulace za parádní výkony, začátečníkům pochvala za odvahu odlepit se od země a lezení si vyzkoušet na vlastní kůži. Všem ostatním zvídavým příchozím, díky za zájem o lezení a možnost ho trochu přiblížit a představit.

Ještě jednou pro všechny, kteří organizovaně i neorganizovaně přiložili ruku k dílu a věnovali nám svůj volný čas. Moc si toho vážím a ze srdce děkuju :-).

Jističům, osazenstvu stanovišť, stavěčům cest, fotografovi, trpělivým rodičům i prarodičům, kteří k nám děti přivedli a strávili s nimi závodní odpoledne. Všem, kteří neplánovaně v pravý čas pomohli, ať se zabavením dětí, na stanovištích, či s úklidem…. Sklandě za možnost využití školní stěny a vstřícnost. Městu Železný Brod za finanční podporu – dotace byla využita hlavně na zakoupení nových velkých a dětských chytů, které umožnily i začátečníkům a nejmenším si pěkně zalézt a často i dobít vrchol.

Speciální dík patří firmě Makak, která je naším velkorysým patronem.

Lucka